Ünvan Değişikleri Hakkında

  • Konbuyu başlatan Pmaster
  • Başlangıç tarihi
P

Pmaster

Guest
#1
Arkadaşlar konusu önceden açıldı mı bilmiyorum konu bahsi malum bildiğimiz gibi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü olarak kutlanmaktadır. Sözü hep geçen Ünvanda Değişikliği Sınavların çoğunlukla nazlı ve zahmetli olarak binbir güçlükle geçmektedir. Kimilerimiz yedeklere bile alınamaz iken kimilerimiz mülakatlardan elenmektedir. Konusu geçen yıllarda Şehit yakınları, Gaziler ve Terör Mağdurları için, bir defaya mahsus mezun olduğu bölümle alakalı kadroya geçiş hakkı verilmişti.


27.03.2018 Tarihli ve 30373 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7103 Sayılı Kanunun 25.Maddesine istinaden 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdamları sağlanmış personellere statüleri korunarak ve sınavsız olarak mezuniyet unvanlarına atanma imkanı verilmiştir.


Bizimde Engelliler için de böyle bir hakkın sağlanması için bu isteğin dillendirilmesi gerekiyor. Devletimizinde bize bu hakkı sağlamasını istemek için;

Bunu Engelli Milletvekilleri, Partilerin İletişim ve Koordinasyon birimleri, Cimer aracılığıyla Devlet Personel Başkanlığı, Cimer üzerinde yada direk önerge verebilecek mantıklı isimlere ulaştırmamız gerekiyor. İster kendi cümlelerinizle bunu ifade edin isterseniz benim hazırladığım kısa öz bir metni onlara ulaştırarak bu hakkın kazanılmasında sizler de bir şeyler yapalım.

Şimdi bu hak sağlanırsa ne olacak ?
Örnek olarak :
  • Yardımcı Hizmetler sınıfında çalışan bir AÖF İşletme Mezunu birisi Teknik Hizmetler Sınıfında Ekonomist kadrosuna geçebilecek.
  • Genel İdari Hizmetler Sınıfında bulunan bir Sosyoloji Mezunu Sosyolog olabilecek.
  • Yardımcı Hizmetlerde bulunan bir Önlisans Mezunu (Teknik unvan alabilecek bir Bölüm ) Teknik Hizmetler Sınıfında Tekniker olabilecek.


Bu ünvanların maaşlarını ve özlük haklarını yazmama gerek yok. Az çok bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyorum.
Arkadaşlarım bunu 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde en azından bizleri hatırlamaları için bakanlıklarımıza kadar duyuralım.