Testis sorunu yaşayanlar: Oğlumun yalnız olmadığını bilmek ve desteğe ihtiyacım var.

2 Şub 2019
11
0
1
#1
Merhabalar arkadaşlar.. Umarım bu platformda ve bu sağlık forumunda çok kişiye ulaşabilir ve manevi desteklerinizi görebilirim.

Kısaca durumumuzu şöyle özetleyeyim, RABBİM bağışlasın bir tane gözümün Nuru bir oğlum var arkadaşlar ve üzülerek söylüyorum ki Onun daha anne karnında iken testislerinin her ikisi de gelişimini durduruyor ve atrofiye uğruyor..
Doğal olarak çok küçük yaşlarda durumun farkına varılınca, ileriki zamanlarda kanser riski taşımasın diye, testis torbalarından her ikisi de zaten gelişmeyip atıl durumda olan testisleri alınıyor..

Şimdi, oğlum 18 yaşına girecek bir kaç ay sonra ve muhtemelen bu yaz estetik amaçlı testis protezleri taktıracağız. anlayacağınız küçük bir operasyon geçirecek.. Oğlum tabii durumunun az çok farkında ama, ben bir Anne olarak, oğlunu çok seven ve onun için herşeyi yapmak isteyen bir anne olarak, onun bu yaz geçireceği bu süreci tek başına atlatmasını istemiyorum.. İnanın zaten Onun bu durumunun üzüntüsü bana da, kendisine de yetiyor aslında.. Üstelik üniversiteye gitme çağında artık ve bu durumunu kafaya takıp, çok fazlasıyla üzülüp hayattan soğumasını, geleceğini, mahvetmesini, kendisini heba etmesini istemiyorum..

Her şey, hepimiz için.. Gerçi tıpta artık, özellikle de çocuk sahibi olma konusunda çok güzel çalışmalar, gelişmeler var ama, şu anda SİZLERDEN TEK DİLEĞİM..

EĞER BENİ OKUYOR İSENİZ, içinizde testisleri ile sıkıntı yaşayan; ama doğuştan, ama küçük yaşta, ama şimdiki zamanda
Bir sebeple her iki testisi de alınan arkadaşlar var ise..
Ya da oğlu, ya da eşi bir şekilde bu durumda olan var ise.. ya da, her şey dışardan görüntü itibari ile normal göründüğü halde yine de günümüz şartlarında çocuk sahibi olamayan var ise..

LÜTFEN BANA ÖZELDEN ULAŞIN.. TEK AMACIM OĞLUMUN BU HAYATTA YALNIZ OLMADIĞINI anlaması, bilmesi.. KENDİSİ GİBİ OLAN KARDEŞLERİNİN, ABİLERİNİN, ARKADAŞLARININ DA VAR OLDUĞUNU BİLEREK TESELLİ OLABİLMESİ.. BU SÜRECİ YALNIZ ATLATMAMASI.. ONUN, HEPİNİZİN DESTEKLERİNE ŞU ANDA ÇOK İHTİYACI VAR..

Lütfen bana özelden ulaşın ve irtibat halinde olalım.. Zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ediyorum arkadaşlar. Umarım içinizde bana dönüş yapanlar olur. Sağlıcakla kalın lütfen..