Superonline internet taşımada çıkartılan cayma bedeli hakkında..?

buray35

Yeni Üye
2 Şub 2019
27
0
1
#1
Merhaba Arkadaşlar,


turknet internetimiz vardı. değiştirmek isteyip superonline ile görüştüm. superonline görüşünce bana satış yapacakları için hem telefonumuzu hemde internetimizi taşıyacaklarını söyledi ama eve gelip yeni internet bağladılar, telefon hattını da karşı taraf (turk.net) onay vermediği için taşıyamadıklarını söylediler. bu olayın satışçıların dümenine benzetmekten hemen cayma hakkımı kullanmak istedim. istedikleri dilkçe ve kimliği pdf ve jpg formatında gönderdiğim halde bana jpg-pdf veya word formatında göndermemi söyleyip cayma hakkımı doldurdular herhade. bugün beni arayıp iptal ederseniz 300 küsür tl ödemek zorunda kalıcaksınız. cayma hakim olduğunu söyledim. bana verdikleri cevap bizde cayma yok.

bu durumda maillleşmelerimiz duruyor. ben 300 küsür ödeme yapıp tekrar nasıl iade alabilirim. bu konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum arkadaşlar..


her ihtimale karşı iadeli taahhütlü posta ile aşağıda ki dilekçeyi de gönderdim .


9 mart 2019 tarihinde sizlere başvuru yaptıktan sonra süresi içinde cayma hakkımı kullanmak istedim. Siz ise telefon görüşmelerinde "bizde cayma hakkı yok, eğer iptal talebinde bulunursanız 300 küsür TL ödeme yapmak zorunda kalıcaksınız" dediniz. Bu duruma itiraz ederek 300 küsür TL ödeme yapmayacağımı, ödesem bile hukuki yollara başvuru yaparak iadesini talep edeceğimi belirttim. Cayma hakkı sizler de yokmuş ama şunu belirtmek isterim ki Türk kanunlarında var ve bu kanuna uyulmak zorunluluğu var.


ama bunun üzerinde bana aşağıda ki mesaj geldi.
71751232 numarali aboneliginize ait 11/04/2019 son odeme tarihli faturaniz 350,30 TL dir. Faturanizi anlasmali odeme noktalarindan musteri numaraniz ile odeyebilir, odeme noktalarini ogrenmek icin BANKA yazip 2220 ye mesaj atabilirsiniz.Odeme yaptiysaniz mesaji dikkate almayiniz. Detayli fatura bilgileriniz; Internet Ucretleriniz: 46,40 Diger Hizmet Ucretleriniz: 314,85 Diger Indirimleriniz: -10,95 Faturaniza https://eur01.safelinks.protection.o...amp;reserved=0 adresinden ucretsiz olarak ulasabilirsiniz.


bu duruma dayanarak ödeme yapmalı mıyım, yapmamalı mıyım, yaparsam iade alabilir miyim.


bilgilerinize ihtiyacım var arakadaşlar..