Memur erken emeklilikte fhz ( yıpranma) sayılır mı?

• Konbuyu başlatan onur20uz
  • Başlangıç tarihi
O

onur20uz

Guest
Merhabalar tsk da muvazzaf astsubay olarak görev yapmaktayım. Hodgin lefoma evre 2b hastalığından %60 süreli rapor aldım. Raporumun süresi mayıs 2021 de bitecek ve yeni raporum %40 süresiz olacak. Kurumuma dilekçe ile 5510 geçici 4 madde kapsamında erken emekliliği ne zaman hakedeceğim hususunda dilekçe gönderdim ve raporum aslı ile birlikte kurumum tarafından sgk ya gönderildi sgk heyeti %40 oranında iş gücü kaybına uğradığımı kanısına varmış.
%50-59 oranında iş gücü kaybında en az 5760 gün,
%40 -49 oranında iş gücü kaybında 6480 gün,
uzun vadeli sigorta kolları primi bildirilmiş olması kaydıyla hakkında ilgili kanun ve fıkra hükümleri uygulanır diye cevap yazmış.
Sonuç olarak ta sakatlığımın %40 oranında olduğu anlaşıldığından 6480 gün (18 yıl) ve fazla hizmeti varsa emekliliğinde sakınca yoktur.diye belirtmiş.benim fiilen 15 yıl 7 ay 4 gün hizmetim var, ancak 3 yıl 7 ay 23 gün fhz (yıpranmam) olduğundan toplan hizmet yılım 18 yıl 11 ay 23 gün (toplam prim: 6863 gün fhz dahil) oluyor. Sorum şu fhz erken emeklilikte sayılır ve 6863 gün olarak değerlendirilerek hemen emekli olabilir miyim ? Yoksa daha 2 yıl 5 ay daha çalışmam ve yeni raporu tekrar gönderip aynı işlemler tekrardan mı olması gerekecek ? Teşekkürler.