Epilepsi ve eşlik eden diğer hastalıklarla askerlikten nasıl muaf olabilirim?

4 Şub 2019
77
0
1
#1
Merhabalar. Ben 99/1 celpteyim. Ilk başlarda muayene için Aile hekimimize gittik ve 2 soru sordu, sonra psikiyatriye yönlendirdi(madde bağımlılığı şüphesi ki yok ben de). Psikiyatri de pek birşey demedi ve "elverişlidir" dedi.
Ben acemi birlikte Bilecik'te, 2 hafta yaptım askerliği. 2. Hafta da depoda nöbet geçirdim(epilepsi). Revire kaldırıldıktan 1 gün sonra normal izin hakkımdan 1 hafta kullandım. Bir kaç tane hastalığımın olduğundan haberim yoktu(şimdilik). Bu sırada annem ile Nöroloji doktoruna gittik(ne olduğunu bilmiyorduk). Gittikten sonra MR ve EEG raporlarını istedi doktor. Verdik ve Epilepsi teşhisi konuldu. Ayrıca beynimde araknoid kist olduğu ortaya çıktı. Kist, biraz büyümüş. Doktor 6 ay da bir kontrole gitsin dedi.. Bu olaydan 1-2 hafta üst üste nöbet geçirdiğim oldu. Doktora tekrar gittik(nöroloji). Ve beni heyete yolladı. Heyet ise "şubesinden heyet için tekrar sevk kağıdı alması gerekiyor. Durumu çürüğe benziyor" falan dedi. Usta birliğine Konya'ya gidince sevk kağıdı aldım ve tekrar muayene olacağım.

Sizlere sorularım şunlar.

1-Ben de aşırı halsizlik var;kemik erimesi de olabilir.
Yani eşya kaldıramıyorum, aşırı güçsüzlük var.

2- Araknoid kisti, kendi isteğimle aldırmak istiyorum, aldirabilir miyim?

3- EEG sonuçları, epilepsi olsan bile normal cikabilir demişlerdi.

Arkadaşlar şimdi benim muaf olmam gerekiyor.
Doktorlar, beni muaf edemez diye korkuyorum. Çünkü ruhen ve nedenen rahatsızlıklardan dolayı askerliğimi yapamam..

Nasıl muaf olabilirim? Doktorlar muaf etmek istemez diye korkuyorum..

Doktorlara ve Komutanlara söylesem "Ben askerliğimi yapamam, çok rahatsızlığım var" falan filan diye, çare etmez mi? Ağlasam sızlasam?

Okumaya devam et...